Porównanie cen wody Żywiec Zdrój w hurtowniach spożywczych

Woda to najpotrzebniejsza ciecz potrzebna człowiekowi do przeżycia. Bez wody jesteśmy przeżyć maksymalnie kilka dni, nie da się nią niczym zastąpić, a nasz organizm nie potrafi magazynować wody, dlatego, aby poprawnie funkcjonować, musimy pić dużo płynów. Najlepsza dla naszego organizmu będzie woda źródlana.

Wyróżniamy kilka rodzajów wód

Woda mineralna to woda naturalnego pochodzenia wypływająca z podziemia, jej cechą charakterystyczną jest stabilny skład, a także zróżnicowana zawartość składników mineralnych. Niektóre wody tego typu posiadają znaczne ilości substancji wpływających na fizjologie organizmu, dlatego nie nadają się one do stałego spożycia. Kolejnym rodzajem jest woda źródlana, której skład nie przekracza norm wyznaczonych dla wód przeznaczonych do spożycia przez człowieka. Woda nadaje się do stałego spożycia, bez żadnych ograniczeń, a także można ją używać podczas gotowania i wykonywania przetworów. Woda stołowa to woda źródlana lub woda mineralna, która w procesie produkcji wzbogacana jest o dodatkowe składniki mineralne, tak aby uzyskać skład wody przeznaczony do określonego jej użycia. Taki rodzaj wody używany jest przez osoby poddane dużym obciążeniom fizycznym oraz pracujących w trudnych warunkach. Ostatnim rodzajem jest woda o działaniu leczniczym, woda ta posiada szczególne właściwości i może mieć wysoką mineralizację.

Cena woda Żywiec Zdrój

Najczęściej stosuje się je według zaleceń lekarza, a jej parametry muszą być potwierdzone specjalnymi badaniami. Cena wody gazowanej Żywiec Zdrój waha się w sklepach od 1,80 zł do 2,20 zł za butelkę 1,5 l, natomiast cena wody niegazowanej mieści się w granicach 1,50-2 zł za butelkę 1,5 l. Cennik wody mineralnej Żywiec Zdrój – https://www.spozywczo.pl/woda-mineralna-zywiec-zdroj

Nazwa hurtowni spożywczejWoda żywiec Zdrój, pojemność butelkiCena
spozywczo.plWoda mineralna Żywiec Zdrój 5L4,71zł
SELGROS cash&carryWoda Żywiec Zdrój 1,5 l1,46zł
Hurtownia-spozywcza.plWoda Żywiec Gazowana 1.5l1,46zł
spozywczo.plWoda mineralna Żywiec 0.5l n/g1,26zł
Hurtownia-spozywcza.plWoda Żywiec Zdrój Niegazowany źródlana 500 ml1,05zł
SELGROS cash&carryWoda Żywiec Zdrój 500 ml1,05zł