Porównanie cen produktów Milka w hurtowniach spożywczych

Czekolada z fioletowa krową i alpejskim mlekiem

Porównanie cen produktów Milka w hurtowniach spożywczychHistoria czekolad Milka zaczęła się w górzystej Austrii. W 1826 roku Philippe Suchard rozpoczął produkcję czekolady. W ciągu lat firma kwitła. Pierwsze czekoladowe tabliczki z napisem “Milka” trafiły do klientów w 1901 roku. Nazwa powstała z połączenia słów mleko i kakao, czyli idealnie pasuje do sprzedawanego produktu. W latach 60 XX wieku pojawiło się charakterystyczne, fioletowe opakowanie, a w 1972 zaczęła się na nim paść sympatyczna, fioletowa krowa. W krótkim czasie stała się prawdziwym symbolem firmy.

W Polsce na szeroką skalę fioletowa krowa zadomowiła się w 1993 roku. Wcześniej czekolady Milka były dostępne wyłącznie w słynnych Pewexach, a więc niejako były towarem luksusowym. W 2011 roku firma milka świętowała swój 111 jubileusz.

Z czego słynie firma Milka?

Asortyment firmy jest na prawdę szeroki. Ciastka, praliny, czekoladowe zające i Mikołaje, batoniki oraz Alpejskie Mleczko. Wszystko to jest przepyszne, ale firma Milka słynie przede wszystkim z tabliczek mlecznej czekolady.

Tabliczki czekolady Milka to wspaniałe połączenie alpejskiego mleka i kakao najwyższej jakości, ale nie tylko. Koneserzy czekolad mogą wybierać spośród wielu rodzajów czekolad nadziewanej. Od klasycznych smaków takich jak Milka z truskawkami, orzechami czy toffi po nadzienia z herbatnikami, ciasteczkami Oreo czy jogurtem, W zasadzie nie ważne, którą tabliczkę czekolady wybierzemy. Wszystkie łączy ten niepowtarzalny, delikatny smak mlecznej czekolady.Porównanie cen produktów Milka w hurtowniach spożywczych

Więcej produktów Milka znajdziesz w warszawskiej hurtowni słodyczy – amido.com.pl

Nazwa hurtowni spożywczejCzekoladaCena
Hurtownia-spozywcza.plMilka Czekolada Alpine Milk 250g15,51zł
hurtplus.plCzekolada MILKA Joghurt Crispy 300g9,99zł
SELGROS cash&carryCZEKOLADA MILKA 250/300 G8,84zł
spozywczo.plMILKA czekolada TRUSKAWKA-JOGURT 100g3,29zł
spozywczo.plMILKA czekolada Z RODZYNKAM+ORZECHAMI 100g3,29zł
spozywczo.plMILKA czekolada MLECZNA 100g3,29zł
Hurtownia-spozywcza.plMilka Czekolada Happy Cows 100 G3,28zł
hurtplus.plCzekolada MILKA Łaciata 100g3,19zł
SELGROS cash&carryCZEKOLADA MILKA 100 G2,98zł